Де Пена
(Дуелунн, 73)
Бесєдін

Влад МИРЕНКО, «Футбольний клуб»

Кияни мали певні проблеми у першому таймі, однак після перерви просто зачавили суперників і здобули чергові три очки.

У цього матчу була достатньо незвична передісторія. Поєдинок цих команд у першому колі – формально домашній для «Миная» – за домовленістю сторін пройшов у Києві. Відповідно цей мав відбутись на полі закарпатської команди, однак на її ж прохання був перенесений на НСК «Олімпійський» у зв’язку з епідеміологічною ситуацією.

Гості одразу ж показали, що планують увесь матч відбиватись та сподіватись на рідкісні контратаки. Лише під кінець першого тайму «Минай» більш-менш великими силами почав доходити до воріт Бущана, хоча й при цьому реальної небезпеки не створював.

«Динамо» ж до того часу кілька разів могло відкрити рахунок. У першу чергу з пенальті на 12-й хвилині, який однак… суддя Монзуль з незрозумілих причин не призначила. Пиняшко у власному штрафному майданчику явно зіграв рукою – за всіма параметрами там був фол (відставлена рука, рух у напрямку м’яча, переривання пасу динамівцю).

І навіть той факт, що м’яч відскочив від газону (часто це розцінюється як так званий «несподіваний м’яч»), не повинен був стати індульгенцією для капітана «Миная». Однак арбітр ВАР Шурман, вочевидь, Монзуль підказав, що фолу не було, а сама вона чомусь вирішила епізод не переглядати. Дивно, хоча й не несподівано…

Далі кияни просто весь час висіли на воротах суперників, які оборонялись у схемі з п’ятьма захисниками та майже постійно всією командою були за лінією м’яча (хіба що Мілевський час від часу залишався під парою центральний захисників свого колишнього клубу). У такій ситуації, звісно, знайти нагоду для удару по воротах було дуже важко.

Кілька разів дуже добре прострілював Караваєв, який грав на позиції правого захисника, одна партнери не скористались цим (хоча той же Шапаренко просто зобов’язаний був реалізувати удар метрів з 10-11). А от на 38-й хвилині просто стовідсотковий момент був у Бесєдіна, який замикав простріл Де Пени, однак Попович видав неймовірний сейв.

Уже в компенсований час першого тайму кияни втратили свій найкращий шанс. Шапаренко класно знайшов у штрафному Караваєва, той відкотив на Буяльського, однак удар останнього парирувала перекладина.

На перерву команди наче не ходили – динамівці знову притисли «Минай», і вже на 52-й хвилині після затяжної атаки Кендзьора чудово викотив під удар Сидорчуку, і капітан господарів блискуче закрутив м’яча у ближній кут. Але, як-то кажуть біда одна не ходить, і вже за кілька хвилин ситуація для гостей стала просто катастрофічною.

Малепе майже на лінії штрафного збив Караваєва, який виходив один на один, і отримав пряму червону картку. А Де Пена із призначеного штрафного ідеально спрямував м’яча під дальню штангу – 2:0. Слід відзначити, що дуже вдало при цьому пригнувся Забарний, який поруч із стінкою разом із партнером блокував огляд воротарю.

Далі «Динамо» пішло добивати суперників: на 66-й хвилині Де Пена не реалізував вихід віч-на-віч, а Шепелєв не зміг пробити повз воротаря, який уже лежав на газоні. Невдовзі Забарний небезпечно бив головою після подачі Де Пени зі штрафного. Перспективний момент був у Родрігеса після чудової передачі Андрієвського. Знову був близьким до успіху – дальнім ударом – Сидорчук.

На 88-й хвилині Монзуль знову проґавила пенальті на Шепелєві, однак на цей раз ВАР виправив помилку рефері. Виконувати 11-метровий взявся Бесєдін, але Попович парирував його удар. Утім, знову з підказки ВАР було визначено, що голкіпер «Миная» залишив лінію воріт до удару, й Монзуль змусила перебити пенальті. З другої спроби уже Родрігес був влучним…