Кадири
Вербич
Русин

Сергій ВОРОНЮК, «Футбольний клуб»

Вочевидь, важко налаштовуватися на гру, за якою найближча перспектива заповнена суцільною невизначеністю щодо поточного турніру. Втім, якщо команда ставить собі за мету перемогу в кожному поєдинку, жодні несприятливі супутні обставини не повинні відволікати її від виконання завдання.

Насамперед саме з огляду на те, що національну першість, скоріше за все, буде призупинено, «Динамо» мало б прагнути повернути собі чисте друге місце в таблиці, яке після виграшу в «Шахтаря» тимчасово окупувала «Зоря». У свою чергу, суперник киян – чернігівська «Десна» – отримав шанс підтвердити свої амбіції в боротьбі за п’єдестал. І «Олімпійський», нехай і без відправлених на карантин глядачів, був для цього чи не найкращим місцем.

Саме гості завдали першого удару по воротах. Однак спроба Філіппова на сьомій хвилині дещо випадала з логіки подій на полі. Господарі володіли м’ячем, намацуючи слабкі місця в обороні опонента з обох флангів і через центр. І вже потужний «постріл» Кадірі на 11-й хвилині сприймався як закономірне втілення територіальної переваги підопічних Михайличенка.

Втім, миттєва відповідь «Десни», із небезпечним низовим ударом Калитвинцева, дала зрозуміти: в арсеналі чернігівчан дієві аргументи також присутні.

Спливло півгодини ігрового часу, як команди знову обмінялися гострими випадами. Спочатку Русина відтерли від м’яча Конопля з Таммом, а потім Філіппов трохи не встиг на передачу за спини київським захисникам. Він же невдовзі ледве не скористався помилкою Кадірі, котрий, втративши м’яч, допоміг гостям організувати контратаку з чисельною перевагою. Та удар одного з найвлучніших наразі снайперів чемпіонату встиг заблокувати Кендзьора.

Коли здавалося, що обидва учасники напруженої позиційної боротьби готові піти на перерву, «Динамо» створило стовідсоткову нагоду відкрити рахунок. Кендзьора, Циганков і Буяльський закрутили справжнісіньку веремію на правому фланзі атаки киян, у захисників «Десни» голова пішла обертом. У підсумку м’яч опинився в Шепелєва, котрий опинився сам метрів за сім-вісім від воріт, у які лишалося лише влучити. На жаль, снаряд струснув поперечину – господарів знову підвела реалізація, рахунок залишився без змін.

Перша третина другого тайму практично повністю пройшла на половині поля «Десни», чому, зокрема, сприяла заміна Кендзьори на Караваєва, більш зорієнтованого на атаку. До честі захисту гостей, він аж ніяк не давав приводів для нарікань, слушних нагод для взяття воріт Паста довго не виникало. Аж поки на 69-й хвилині бастіон не дав тріщину.

Під час чергового етапу динамівської облоги невдало вибив м’яч головою Імереков. Шепелєв цю «свічку» загасив ефектно й ефективно – прострілив уздовж воріт, де голкіпера на мить випередив Русин. 1:0!

І знову «Десна» не забарилася з відповіддю. Щоправда, гол Філіппова після розіграшу кутового рефері скасував через офсайд. Зате хвилину потому Караваєв зробив передачу точнісінько на хід... тому-таки Філіппову. Форвард обіграв Бущана й уразив уже порожні ворота.

Отак безглузда помилка коштувала біло-синім важливих очок у зустрічі, яку вони повинні були вигравати. До фінального свистка ще залишалося достатньо часу, однак «Десна» встояла.