(Квайсон, 96)
Ісак
(Берг, 97)

Тарас САВЧУК, «Футбольний клуб»

Тактична побудова, обрана Андрієм Шевченком на цю зустріч, могла наштовхнути на думки про те, що українці насамперед дбатимуть про оборону. Команда вийшла на гру з трьома центральними захисниками, а в центрі з’явилися одразу два опорні хавбеки.

Однак, як виявилося, проти шведів ця модель діяла не лише надійно, а й досить мобільно. Відсутність на лівому фланзі Миколенка не дав відчути заряджений на боротьбу Зінченко. А Сидорчук, залишивши Степаненка в ролі хвилеріза, допомагав праворуч Караваєву.

Залишивши на лаві запасних Малиновського, тренерський штаб українців прозоро натякнув про особливу місію в звітній дуелі Шапаренка, від якого неабияк залежав конструктив в атаці. В свою чергу, Кривцов, зміцнивши передостанній рубіж оборони, мав надати йому більшої переконливості в боротьбі з фактурними суперниками.

Саме Шапаренко довжелезним діагональним пасом розігнав гольову атаку нашої збірної, знайшовши на правому фланзі Караваєва. Той обігрався з Ярмоленком, і вже Андрій, розуміючи, що потрапив у міцні лещата опіки, переправив м’яч ліворуч Зінченку. Удар останнього в дотик вийшов – від душі! Ульсен зреагував, але врятувати команду не зміг – куля затріпотіла в сітці!

На гол синьо-жовті до перерви награли. Перед тим дотепну «стіночку» оформили Ярмоленко з Яремчуком, але голкіпер удар Романа парирував. А невдовзі після гола Ярмоленко вистрілив трохи вище воріт.

Шведи також уперто шукали шляхів до воріт Бущана. Напевно, найбільш небезпечний момент мав Ісак, що йому дали пробити метрів з 13, без перешкод пропустивши до карного майданчика. Форвард цілив у дальній нижній кут – зовсім поруч із стійкою.

Ісак став безпосереднім учасником і співавтором гола у відповідь. Стягнувши на себе трьох опікунів, він вивільнивши кілька зовсім не зайвих миттєвостей і метрів для Форсберга. Та ще й рикошет від Забарного став тому винагородою за націленість на удар. 1:1...

Одним із головних питань на другу 45-хвилинку було питання фізичної готовності сторін. Адже українська команда, одна з наймолодших на турнірі, мала за плечима не тільки тривалий тренувальний збір спецпризначення, а й на дві доби більше на підготовку до зустрічі з найстаршою збірною ЄВРО-2020.

Утім, витривалість шведів загальновідома, як і їхній характер. Показовим у цьому плані стала двохвилинка, коли суперники обмінялися влучаннями в стійку. Спочатку Сидорчук перевірив на міцність каркас після пасу Ярмоленка. А потім Форсберг схожим чином завершив стрімку контратаку, знову отримавши м’яч від Ісака.

Спливло ще трохи часу – й ось уже Ярмоленко миттєво відповідає ударом на удар Кулусевьски, відбитий Бущаном у красивому стрибку. А одразу за тим у поперечину могутньо влучає нестримний Форсберг.

Така гра, що для самих учасників нагадувала шахову партію (це стосувалося, зокрема, й тренерських рішень щодо замін), безперечно, подобалася глядачам. Сино-жовті з жовто-синіми підтримали високу планку рівня видовищності, здійняту учасниками попередніх поєдинків плей-офф. Нехай і без граду голів.

Зате – з овертаймом. Якого, втім, могло й не бути, якби не Забарний. На 89-й хвилині наш центрбек завадив пробити по воротах Кулусевьки. Нападник «Ювентуса» вправно уникнув офсайду, відгукнувшись на пас Екдаля з глибини поля й вийшовши практично сам-на-сам із Бущаном.

На побачення з голкіпером міг би випірнути й Бєсєдін, але замість цього був змушений передчасно залишити поле з допомогою лікарів після удару в коліно від Даніельсона. Той пішов слідом – рефері, передивившись відеоповтор неприємного моменту, вилучив грубіяна.

У нещодавньому спарингу з Кіпром підопічні Шевченка показово використали чисельну більшість. Але Швеція – не Кіпр, та й рівень змагання інший, на кону – місце серед восьми провідних збірних Старого Світу. Зціпивши зуби, не шкодуючи ні себе, ні наших земляків, скандинави прагнули не дати розхитати свій захисний мур і дотягнути справу до серії пенальті. На газоні подекуди хрустіли кістки, а глядачі на трибунах хапалися за голови. Серед іншого – й щодо моменту, коли Довбик після кинджального пасу Малиновського не зміг забити з близької відстані. Та й якби забив – той гол скасували б через офсайд.

А ось другий мяч джокера, після подачі Зінченка, був забитий за всіма правилами. Дебютний гол Довбика, що став практично копією влучного удару знаменитого англійця Кейна у ворота Німеччини, вивів українців у чвертьфінал ЄВРО-2020. Вивів саме на Англію! Матч із родоначальниками футболу відбудеться 3 липня в Римі.